Diety

Dieta south beach

Świetna sylwetka dzięki diecie south beach

Niezadowolenie z własnej sylwetki może prowadzić do poważnych kompleksów, dlatego warto zadbać o swoje ciało – dieta south beach ma nam pomóc. Nadwaga często powiązana jest z kłopotami zdrowotnymi, wystarczy chociażby wspomnieć o cukrzycy, która jest poważną dolegliwością osób zmagających się z otyłością. Jeżeli zależy nam nie tylko na naszym wyglądzie, ale również zdrowiu to koniecznie powinniśmy zadbać o odpowiednią i zbilansowaną dietę. Na etapie spalania tkanki tłuszczowej kluczową rolę odgrywa określona lista produktów, które możemy wówczas spożywać. Powinna zawierać jak najmniej cukru, to jednak nie wszystko- w czasie odchudzania musimy zmniejszyć kaloryczność naszych dań. Sami nie zawsze jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić. Wszystko powinno zostać przecież dokładnie przeliczone. W sieci nie zabraknie popularnych diet, która z nich będzie idealna akurat dla nas?

Dieta south beach – nowość wśród diet


Niemal cały czas powstają nowe, cudowne diety, które mają okazać się niezastąpione. Niestety, zazwyczaj spotykają się one ze sporą krytyką ze strony dietetyków i lekarzy. Często się bowiem okazuje, że niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie bądź prowadzą do efektu jo-jo. Wiele jadłospisów owych diet opiera się wyłącznie na warzywach lub owocach, co nie jest wskazane. Krótki detoks, owszem, może być zbawienny dla naszego organizmu lecz trwający zbyt długo sprawia, że brakuje nam składników odżywczych, przez co czujemy się zmęczeni i osłabieni, co z kolei może prowadzić nawet do anemii. Jedna z nowszych diet, o której jest ostatnio bardzo głośno to dieta south beach. Na czym ona polega i czy przełamie stereotypy?

Trzy etapy diety south beach


dieta south beachDieta south beach, jak większość znanych diet, opiera się na trzech etapach, poprzez które należy kolejno przejść w walce o szczupłą sylwetkę. Nazywana bywa dietą plaż południowych, a co ciekawe nie jest ona aż tak restrykcyjna. Nie musimy więc obawiać się, że będziemy stale głodni, przez co stracimy motywację do trzymania się sztywno ustalonego menu. Jak się okazuje w czasie trwania diety south beach nie musimy wcale drastycznie zmniejszać kalorii. Konsekwencją będzie zatem powolny spadek wagi, co jednak w tym przypadku jest dużym plusem. Szybkie diety prowadzą zazwyczaj do natychmiastowego wzrostu wagi po ich zakończeniu. Czasami opłaca się być cierpliwym. Dla kogo jest więc dedykowana? Ta dieta proponowana jest osobom, którym zależy na zdrowym odżywianiu i utrzymaniu dotychczasowej masy ciała bądź zrzucaniu kilku kilogramów. Została ona stworzona przez kardiologa, który szukał odpowiedniego planu żywieniowego, jaki mógłby zaproponować sowim pacjentom. Kluczowy miał być nie tylko sam efekt chudnięcia ale przede wszystkim regulacja poziomu cholesterolu i insuliny w organizmie.

Dieta opiera się na trzech etapach, jest to wiec proces długofalowy. Jak prezentują się jej poszczególne fazy?

  • Faza I- trwa mniej więcej 2 tygodnie i jest to najbardziej rygorystyczny etap, który musimy przetrwać. W ciągu najbliższych kilku dni możemy bowiem spożywać wyłącznie drób, wołowinę, ryby oraz jajka i warzywa. Do jadłospisu warto dołączyć również sery niskotłuszczowe. Najważniejsza zasada zdrowego odżywiania to spożywanie 6 posiłków, które rozdzielamy na 3 dania główne oraz 3 przekąski, dzięki czemu zniwelujemy uczucie głodu. W przeciągu pierwszej fazy możemy stracić nawet do 6 kilogramów. Ważne: nie możemy przez ten okres jeść owoców, gdyż zawierają cukry, należy zrezygnować również z kawy i herbaty!
  • Faza II- okres jej trwania jest uzależniony od nas samych. Kończymy ją dopiero w momencie gdy uda nam się osiągnąć cel czyli uzyskać wymarzoną wagę. Do naszego menu możemy dodać jeszcze tzw. dobre węglowodany czyli wykazujące niski indeks glikemiczny.
  • Faza III- ma na celu utrzymanie efektów i uniknięcie efektu jo-jo. W czasie jej trwania możemy spożywać już tylko 4 posiłki dziennie. Jeżeli nasza motywacja osłabnie i na kilka dni porzucimy naszą dietę, wystarczy że na tydzień wrócimy do fazy I, a później przeskoczymy od razu do fazy III. Nic wówczas się złego nie stanie, każdy może mieć przecież chwilę słabości.
Efekty- czy są aż tak spektakularne?


Jak już wcześniej wspomniano, najwięcej, bo nawet ok 6-8 kilogramów tracimy w czasie trwania pierwszej fazy diety. Tracimy jednak nie tylko zbędną tkankę tłuszczową, ale również zgromadzoną w organizmie wodę. W drugim etapie cały czas będziemy tracić wagę lecz nie nastąpi to tak szybko. Wynika to przede wszystkim z mniejszych restrykcji żywieniowych, ale za to pozwala nam nie stracić motywacji. Osiągnięte efekty powinniśmy bez problemy utrzymać pod warunkiem, że będziemy przestrzegać ogólnych zaleceń z fazy III. Łączny okres diety może wynosić nawet 2-3 miesiące w zależności od tego ile kilogramów chcemy zrzucić. Dieta south beach jest bezpieczna dla naszego organizmu i nie powinny towarzyszyć jej żadne przykre dolegliwości. Przeciwwskazaniem do jej stosowania może być obniżony poziom cukru we krwi, cukrzyca czy wysoki poziom cholesterolu.