Herbata na odchudzanie Porady

Zielona herbata

Jeśli lubisz herbatę i zdrowe napoje, będziesz jednym z 158 milionów Amerykanów, którzy nie wyobrażają sobie bez niej dnia. Szacuje się, że w ubiegłym roku spożyli ponad 80 miliardów porcji herbaty. To przekłada się na około 3,60 miliardów litrów. Zielona herbata na odchudzanie, wybierz i trać kilogramy.

Rosnąca popularność zielonej herbaty

Choć czarna herbata jest najbardziej popularna – stanowi ona około 84 procent wszystkich spożytych herbat – zielona herbata cieszy się rosnącą popularnością. Wynika to ze zbawienniej roli zielonej herbaty, która wspomaga proces odchudzania. Ale czy jest tak naprawdę?

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata może pomóc Ci schudnąć. Wiele badań sugeruje, że flawonoidy i kofeina w zielonej herbacie mogą przyczynić się do podwyższenia tempa metabolizmu, zwiększenia utleniania tłuszczu, a nawet poprawy aktywności insuliny. Jedno z badań wykazało, że osoby, które spożywały zieloną herbatę i kofeinę straciły średnio 2,9 kg w ciągu 12 tygodni, przy regularnej diecie.

Pij z umiarem zieloną herbatę

Nie musisz pić dużo zielonej herbaty, aby zgubić zbędne kilogramy. Chociaż korzyści związane z odchudzaniem różnią się w zależności od dynamiki, stwierdzono, że picie zaledwie 2,5 szklanki zielonej herbaty dziennie będzie z pewnością wystarczające.

zielona herbata na odchudzanieNiektóre odmiany zielonej herbaty są lepsze i skuteczniejsze w przypadku odchudzania. Jeśli myślisz o misji mającej na celu utratę wagi, sięgnij po herbatę Matcha – najbogatszą zieloną herbatę, źródło składników odżywczych i przeciwutleniaczy.

Duże znaczenie ma przygotowanie zielonej herbaty. Podczas parzenia zielonej herbaty należy być ostrożnym, ponieważ wrząca woda jest szkodliwa dla cennych katechin (zdrowych związków znajdujących się w herbacie). Gdy woda zacznie wrzeć, pozwól jej „odpocząć” przez kilka minut. Następnie zalej nią herbatę i poczekaj około minutę przed spożyciem. Oczywiście, czas parzenia może być krótszy lub dłuższy, w zależności od gustu.

Zielona herbata ma wiele korzyści zdrowotnych. „Zawiera ona wiele składników odżywczych, w tym przeciwutleniaczy oraz związków sprzyjającym zdrowiu psychicznemu”, przypomina dietetyk Isabel K Smith. „Wszystkie herbaty zawierają wiele zdrowych składników odżywczych. To jeden z zdrowszych napojów! ” – mówi Smith.

Ale…Tylko uważaj, aby nie posypać herbaty miodem lub cukrem!