Porady Zioła

Zioła na odchudzanie

Osoby z nadwagą mogą napotykać liczne problemy zdrowotne. Wykazano, że nadmierne obciążenie zwiększa ciśnienie krwi, zwiększa ryzyko wystąpienia cukrzycy oraz chorób serca. Potrzeba zmiany stylu życia, w postaci jedzenia świeżych, zdrowych potraw i regularnych ćwiczeń czasami może wydawać się zbyt powolna. Przedstawiamy kilka ziół, które mogą przyspieszyć naturalną zdolność organizmu do eliminacji tkanki tłuszczowej w sposób bezpieczny i skuteczny.

zielona herbata na odchudzanie

1. Zielona herbata

To zioło dobrze sprawdzone. Posiada nie tylko wiele korzyści zdrowotnych. Zielona herbata przyspiesza metabolizm i pomoże Ci szybciej schudnąć. Zaparz i pij ją przez cały dzień, gorącą lub zimną. Ale nie trać czasu na picie zielonej herbaty z butelki. Jest wysoce przetwarzana i zawiera niewielką ilość wartości odżywczych.

2. Czosnek

Dodanie świeżego czosnku do żywności może przełożyć się na szybszy metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Badaniaczosnek na odchudzanie przeprowadzone na zwierzętach wykazują, że świeży czosnek może zapobiec gromadzeniu się większej ilości tłuszczu.

3. Mniszek lekarski

Chociaż większość Polaków stara się niszczyć mniszki i pozbyć się ich z trawników, to ten mały „chwast” będmniszek lekarski na odchudzaniezie potężną pomocą podczas odchudzania. Każda pojedyncza część mniszka lekarskiego może być spożyta – kwiaty, korzenie i liście! Mniszek lekarski neutralizuje toksyny w organizmie i pomaga zmniejszyć stan zapalny. Spróbuj przygotować herbatę z mniszka lekarskiego, dodać kilka liści do sałatki lub przyjmować suplementy powstałe na bazie mniszka lekarskiego.

4. Ostropest plamisty

Ta roślina jest kuzynką mniszka lekarskiego i dlatego posiada wiele oczyszczających związków. Ostropest plamisty Ostropest plamisty na odchudzanieczyści toksyny z wątroby i pomaga organizmowi dobrze wykorzystać glukozę i cukry, zamiast pozwalać mu przechowywać je w tłuszczu. 

5. Mięta pieprzowa

To słodkie pachnące, smaczne zioło może dodać trochę smaku wielu potrawom, pomagając jednocześnie utracić na wadze. Mięta pieprzowa skutecznie oczyszcza organizm z toksyn. Pomaga również zmniejszyć uczucie wzdęcia i mięta pieprzowa na odchudzaniewspomaga proces trawienia. Mięta pieprzowa jest pomocna dla osób odchudzających się, ponieważ zmniejsza apetyt. Możesz przyjmować ją w postaci herbaty lub olejków eterycznych.

Kluczem do utraty wagi jest właściwa dieta i ćwiczenia. Zioła mogą przyczynić się do uzupełnienia tego zdrowego stylu życia. Nie zapomnij o ich zbawiennej mocy!